Toggle navigation
Toggle navigation
Home
DCUM Forums
Nanny Forums
Events
About DCUM
Advertising
Search
Recent Topics
Hottest Topics
FAQs and Guidelines
Privacy Policy
Your current identity is: Anonymous
Login
Preview
Subject:
Forum Index
»
Money and Finances
Reply to "Is it possible to get through a day with spending a dime? "
Subject:
Emoticons
More smilies
Text Color:
Default
Dark Red
Red
Orange
Brown
Yellow
Green
Olive
Cyan
Blue
Dark Blue
Violet
White
Black
Font:
Very Small
Small
Normal
Big
Giant
Close Marks
[quote=Anonymous][quote=Anonymous][quote=Anonymous][quote=Anonymous][quote=Anonymous]If you buy it at our local Hispanic Supermarket on Tuesdays it is $2.95. So, yes it is still $2.95 per gallon if you know where and when to shop for it. [/quote] It's regularly priced at $2.99 at Food Lion. Every day.[/quote] Yes, but then you have to shop at Food Lion.[/quote] It's 2.99 at Whole Foods. Every day.[/quote] Organic milk is more expensive than that. Having said that, buying organic milk is essentially throwing money at the wind.[/quote]
Options
Disable HTML in this message
Disable BB Code in this message
Disable smilies in this message
Review message
Search
Recent Topics
Hottest Topics