We spend on average 800-900 or groceries alone, eating out is another story. Anonymous wrote:1600-1700/month between groceries and takeout for two adults one toddler. We buy a lot of organic and do take out 2-3 nights a week (for us, not the toddler)
Anonymous wrote:We eat out half the week!!